w

Jak założyć sklep z koszulkami

Powiem tak. Temat z pozoru złożony, skomplikowany, zakręcony…. ale w praktyce okazuje się, że dla chcącego nic trudnego. I rzeczywiście wystarczy rozejrzeć się po sieci żeby dostrzec masę możliwości.

Przypuśćmy, że masz poczytny blog, albo jeszcze lepiej masz swój kanał na YouTube, który subskrybują tysiące Twoich Fanów. Zadaj sobie pytanie czy nie można by było tej popularności dodatkowo zmonetyzować, a do tego zwiększyć atrakcyjność takiego kanału? Jak to zrobić najprościej?

Oczywiście pierwsze co przyjdzie Ci do głowy to wrzucenie reklam na bloga, ale reklamy to reklamy, nie każdy je lubi i jeśli przesadzisz to możesz spowodować, że Twoi Czytelnicy/Widzowie poczują się „napastowani”.

To może negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek i zamiast zrobić Ci dobrze może pociągnąć za sobą spadek popularności tego nad czym tak ciężko pracujesz. Może więc warto dorzucić ludziom coś co będzie dla nich po prostu fajne, coś co będzie pozwalało im się lepiej identyfikować z tym co robisz, o czym piszesz, o czym produkujesz filmy itd… Coś co będą kupowali od Ciebie. Pokaż im swoje koszulki! Pokochają je i staną się jeszcze wierniejszymi sympatykami Twojej wesołej twórczości.

Sklep z koszulkami w modelu usługowym

To nie jest trudne. Wystarczy że wejdziesz na jeden z serwisów oferujących produkcję takich gadżetów na żądanie np. Cupsell, założysz tam swoje konto i praktycznie z miejsca możesz taki sklepik udostępniać swoim Fanom.

To naprawdę działa i nie wymaga od Ciebie praktycznie żadnego większego zaangażowania.

Własny sklep z koszulkami

własny sklep z koszulkami

Innym rozwiązaniem, jest rozejrzenie się po okolicy i sprawdzenie czy jest obok Ciebie jakaś firma produkująca nadruki na koszulkach. Podejrzewam, że jest i to nie jedna 🙂

Idź do nich, porozmawiaj i zapytaj jak mogłaby wyglądać współpraca. Tu uruchamiasz sklep i podsyłasz im dane do realizacji, a oni drukują i np. mogą jeszcze wysłać w Twoim imieniu do Klienta.

Ten drugi sposób jest nieco bardziej wymagający ponieważ musisz dowiedzieć się tego jak założyć sklep internetowy by bazując na tej wiedzy wprowadzić swój pomysł na szerokie wody.

Drugi wariant dla Ci znacznie więcej swobody.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

OnePlus 5 – pierwsze wrażenia zwykłego użytkownika