w

Wakacje w Tunezji – który kurort wybrać?

The famous cafe in Sidi Bou Said. Eastern fairy tale with a French charm.

Wakacje w Tunezji – który kurort wybrać? 

Gdyby sobie wyobrazić jedną, ogromną widokówkę z wakacji, na której zmieszczą się piękne plaże, starożytne zabytki, pustynne krajobrazy, a do tego nowoczesne kurorty turystyczne, to z pewnością Tunezja byłaby wdzięcznym tematem do obfotografowania. Faktycznie, turystów zazwyczaj najbardziej interesuje kwestia zakwaterowania podczas takich wakacyjnych wojaży. Jaki kurort wybrać, który z nich posiada najlepsze zaplecze, no i na co w istocie można liczyć? Niechaj poniższy artykuł okaże się pomocny w tych sprawach, a jego lektura będzie pierwszym krokiem do zaplanowania wymarzonych wakacji w Tunezji. Oto pięć wybranych przez nas resortów turystycznych. 

Djerba – wyspa plaż i zabytków

To największy resort wyspiarski w Tunezji, ale i całej Afryki Północnej. Oblewana przez wody Morza Śródziemnego kusi przede wszystkim swoimi białymi, piaszczystymi plażami z flagową, 15-kilometrową Sidi Mahres. Ale to oczywiście nie wszystko! Uwagę przyciąga główne miasto wyspy, Houmt Souk, znane głównie ze swojego bazaru (miejsce gdzie można dostać wszystko, albo prawie wszystko). Z kolei miłośnicy historii poczują się jak w domu zwiedzając XIX-wieczną synagogę El Ghriba, którą otacza kilka legend oraz Muzeum Tradycji i Kultury Djerby w miejscowości Guellala. Co do noclegów, też jest w czym wybierać. Od 5-gwiazdkowych obiektów w rodzaju Radisson Blu Palace Resort, aż po prywatne miejscówki za kilka groszy. 

Mahdia – kiedyś wioska rybacka, a teraz…  

…jeden z najsłynniejszych kurortów turystycznych Tunezji. Na podróżników czekają w tym mieszczącym się w północno-wschodniej części kraju resorcie przede wszystkim przepiękne plaże, kuszące wizją słonecznych kąpieli pod gołym niebem i kąpielą bardziej tradycyjną w krystalicznie czystych wodach morza. W głębi lądu można się natknąć na kilka zabytków, między innymi słynną bramę Sakifa El-Khala oraz  turecką twierdzę Bordj El Kebir. Koneserzy pięknych okoliczności przyrody zwiedzą tajemnicze nadmorskie groty i zobaczą bogatą faunę i florę podwodnego świata podczas snorkelingu. Znajdzie się sporo miejsc hotelowych po przystępnych cenach. 

Krajobraz parasoli na plaży Dżerba w Tunezji

Hammamet – tam się wszystko zaczęło? 

No właśnie, wiele przewodników turystycznych podkreśla, że właśnie w okolicach dzisiejszego kurortu Hammamet rozpoczęła się na dobre turystyka plażowa w Tunezji. Okolica słynie z uroczej starej medyny z zamkiem nad morzem, drzew cytrynowych (ach te zapachy…) i szerokiego wyboru hoteli z każdej półki cenowej. Tutejsze plaże są wyjątkowo szerokie, a w pobliżu znajduje się wiele barów i restauracji, w których panuje tradycyjna tunezyjska atmosfera. Miejsce cenią sobie szczególnie fani nurkowania i snorkelingu. 

Sousse – kurort ze starą fortecą w tle

Czyli już wiadomo kogo to zainteresuje, miłośników przeszłości, ale czy tylko? Jest tutaj faktycznie stary, średniowieczny fort z IX wieku, rzymskie katakumby oraz ciekawe muzeum, ale robotę robią także tutejsze plaże. Rozciągają się one na długości blisko 10 kilometrów, łącząc Sousse z kolejnym resortem po drodze – Port el Kantaoui. Nie brakuje nowoczesnej infrastruktury w tym historycznym miejscu. Są także dobre kawiarnie i sklepy z upominkami. Uwaga miłośnicy golfa – resort dysponuje kilkoma świetnymi polami, gdzie można trafiać piłeczką do dołka. 

Monastir – last but not least…

Jak sama nazwa wskazuje i tutaj nie brakuje zabytków, zwłaszcza tych o religijnym charakterze. Odwiedzić trzeba na pewno obronny klasztor Ribat oraz Wielki Meczet. Spacer zaś po Starym Mieście miasteczka to okazja do istnego przeniesienia się w czasie. Jak przystało na kurort tunezyjski z prawdziwego zdarzenia, są i piaszczyste plaże oraz targowiska. Sportowcy na start! Pogracie tutaj w tenisa, postrzelacie z łuku, a nawet przejedziecie się na wielbłądzie. 

Wakacje all inclusive w każdym z tych 5 regionów Tunezji zarezerwujesz na stronie ITAKI:  http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/tunezja/

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Photo Spreadsheet, calculator

Planowanie i budżetowanie w firmie: klucz do sukcesu.