w

Uciekasz przed własnym życiem? Sprawdź!

img-6

Do napisania tego tekstu zmotywowała mnie moja obecna sytuacja, która nie jest zbyt prosta. W tych ciężkich, pandemicznych czasach dużo ludzi traci pracę lub zaczyna kontemplować nad swoim życiem, dochodząc do wniosku że nie są z niego usatysfakcjonowani. Duża ilość stresu i myśl o przyszłości może powodować, że mimowolnie zaczniemy uciekać przed własnym życiem. Wiem o tym ponieważ przez ostatnie dwa miesiące to właśnie robiłam.

Uciekinierska Przyczyna

Nasze myśli ciężko kontrolować. Zbyt dużo stresu może spowodować ich natłok a nawet wywołać panikę. Kiedy za bardzo wybiegamy w przyszłość i nie mamy na nią pomysłu albo nie wiemy jak osiągnąć nasz cel, może ona nas przytłoczyć. Nasz organizm wytoczy przeciwko temu działa wojenne i zacznie się przed nimi bronić. Skupiając naszą uwagę na czymś innym.

Jak objawia się ucieczka?

Ile razy budzisz się i pierwsze co robisz, to odpalenie swojego ulubionego serialu czy gry komputerowej a może od razu sięgasz po książkę?  Nie mam tu na myśli, że te czynności są złe, oczywiście że nie. Zła może być ilość poświęconego na nie czasu. Seriale przenoszą nas do innego świata, pozwalają nam się wcielić w różne postaci i odciągają nasze myśli od tego co jest najważniejsze czyli my. Nasz mózg jest dość leniwy i nie ma ochoty myśleć nad rozwiązaniem problemu, podczas gdy może, po prostu skupić się na czymś przyjemnym.

Bałagan w domu bywa denerwujący, więc trzeba go posprzątać. Codziennie odkurzamy nawet gdy są dwa malutkie okruszki na cały dom. Zmywamy stół i ścieramy kurze, zawsze jest co sprzątnąć. A gdy nie ma, to stwierdzimy że coś by się przydało przekąsić i dalej mamy co sprzątać. Obsesyjne sprzątanie też bywa objawem ucieczki.

Najgorszym symptomem jest, utknięcie w monotonni i braku zmian męczącej nas sytuacji. Gdy przed zaśnięciem znowu masz wyrzuty sumienia że nic nie zrobiłeś to znaczy że uciekałeś.

Co zrobić aby przestać?

Najtrudniejsze jest zrozumienie że się ucieka. Pojęcie tego to już połowa sukcesu. Aby przestać unikać życia, powinno skupić się na teraźniejszości i małymi krokami iść na przód. Nie powinno, myśleć się o końcowym rezultacie. Najważniejsze jest działanie bo to ono daje nam satysfakcje. Jeden mały sukces napędza nas do kolejnego, większego.

Przestań uciekać, weź życie w swoje ręce!

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

img-16

Napisane przez GoldLive

Dodaj komentarz

img-33

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

img-47

Wpływ wody na organizm człowieka…

img-48

Działalność nieewidencjonowana – czy jestem przedsiębiorcą?