w

SłodkieSłodkie

Problemy z cerą naczynkową.

Wymagająca cera naczynkowa.

Cera wrażliwa jest bardzo wymagającą, dlatego też zabiegi kosmetyczne muszą być dobrane w odpowiedni sposób i przeprowadzone przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Cera wrażliwa często jest też cerą naczynkową więc musimy tutaj zastosować zabiegi typowe dla cery naczynkowej.

Co robić gdy mamy cerę naczynkową?

Przy cerze naczynkowej główną rolę odgrywa pielęgnacja polegająca obkurczaniu i uszczelnianiu naczyń krwionośnych. Podczas zabiegów kosmetycznych należy stosować preparaty, które podziałają na cerę naczynkową rozjaśniająco, wyrównają jej koloryt oraz uszczelnią naczynia. Wówczas gdy naczynia krwionośne są popękane, zalecane jest zamknięcie ich laserowo lub z pomocą igły.

Nieodpowiednio pielęgnowana cera naczynkowa może przerodzić się z czasem w trądzik różowaty. W związku z tym bardzo ważna jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji, gdy tylko zauważymy pierwsze symptomy wrażliwości, rumienia oraz rozszerzania się naczyń krwionośnych.

Zabiegi na naczynka. Podczas zabiegów kosmetycznych nie wolno stosować agresywnych środków do pielęgnacji cery oraz peelingów mechanicznych. Jedynym peelingiem, który nie zaszkodzi przy cerze naczynkowej jest peeling kawitacyjny. Poprzez działanie ultradźwięków na skórę, w żaden sposób nie podrażniamy ani nie powodujemy uszkodzenia naskórka co oznacza, że naczynia krwionośne nie zostają rozszerzone i podrażnione. Jeśli dodatkowo w peelingu kawitacyjnym zastosujemy światło czerwone będziemy oddziaływać łagodząco na skórę naczyniową i wrażliwą.

Podczas zabiegów dla cery naczynkowej możemy stosować również różnego rodzaju sera oraz maski. Powinna ona zawierać składniki aktywne, które pozytywnie wpływają na stan skóry naczynkowej w żaden sposób jej nie podrażniając. Do takich składników należą między innymi: arnika górska, miłorząb japoński, kasztanowiec, rutynę, witamina c, witaminę k, rutynę, krwawnik pospolity, nagietek lekarski itd. Podczas codziennej pielęgnacji cery naczynkowej powinniśmy pamiętać o delikatnym jej oczyszczaniu mleczkiem kosmetycznym. Dobrze jeśli to mleczko zawiera choć kilka z wyżej wymienionych składników. Następnie nakładamy krem do cery naczynkowej, grupa może ją ochronić oraz uszczelni naczynia krwionośne.

Z diety powinniśmy wyłączyć potrawy ostre, nadmierną ilość alkoholu, powinniśmy unikać gwałtownych zmian temperatur, sauny i nadmiernego opalania. czyli jednym słowem wszystkiego tego co wpływa niekorzystnie no kruche i delikatne naczynia krwionośne. Warto jest też odwiedzić przynajmniej raz w miesiącu gabinet kosmetyczny aby wykonać zabieg dedykowany właśnie cerze naczynkowej.

https://studiokosmetyki.org/

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WooCommerce

Dlaczego WooCommerce?

Jak rysować doodle?