w

Opaska Xiaomi Miband 4

Chiński producent Xiaomi podbił jak dotąd serca sporego grona klientów poprzez serię inteligentnych opasek Mi Band. Nie dziwi więc, że dość szybko opracował on i wypuścił na rynek kolejny produkt – Mi Band 4, który od daty swej premiery zaczyna zyskiwać na popularności. Czym charakteryzuje się ten gadżet?

Dopasowanie do ręki

Wiele osób zastanawia się przed zakupem smartbanda, czy będzie później regularnie z niego korzystać – może się przecież okazać, że podczas ćwiczeń czy intensywniejszych spacerów nie będzie się trzymał tak dobrze, jak powinien. W przypadku Mi Band 4 do stworzenia paska wykorzystano termoplastyczny materiał elastomerowy, który zapewnia wygodę noszenia i doskonale przylega do nadgarstka nawet po długim czasie użytkowania, nie uciskając przy tym. Nawet podczas intensywnego wysiłku nie zachodzi obawa, że coś się poluzuje.

Wygodny ekran

Zachwyca użytkowników prawie 40% większy w stosunku do poprzednika kolorowy dotykowy ekran, który został stworzony w technologii AMOLED. Charakteryzuje go rozdzielczość 240 x 120 pikseli, wysoka jasność 450 nitów (może być regulowana) orazwysokie zagęszczenie pikseli wynoszące 282 PPI. Na ekranie wyświetla się m.in. godzina, liczba kroków czy powiadomienia, a korzystanie z niego jest dużo płynniejsze i bardziej uproszczone. O jego bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, gdyż zabezpieczony został poprzez dodanie szkła hartowanego 2,5D ze specjalną powłoką antyodciskową.

Przejrzystość i funkcjonalność

Do codziennego korzystania z opaski zachęca jej praktyczność. Ładuje się ją w około dwie godziny, a wytrzymuje nawet do 20 dni dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 135 mAh. By uprzyjemnić użytkowanie i spersonalizować gadżet zainstalowano ponad 70 motywów. 

Smartband posiada takie funkcje jak:

 • monitorowanie jakości snu – poprzez rejestrowanie danych na temat jego jakości i głębokości;
 • wyświetlanie bieżących pomiarów (tętno, praca serca), przez co dostosowanie odpowiedniego wysiłku i dobranie ćwiczeń staje się prostsze;
 • powiadamianie o przychodzących połączeniach, a także wydarzeniach zapisanych w kalendarzu;
 • sześć różnych trybów treningu – ćwiczenie, bieżnia, bieganie na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, pływanie oraz spacery;
 • swobodne sterowanie muzyką, a także odblokowywanie telefonu;- licznik kroków, przebytego dystansu oraz spalonych kalorii;
 • ustawianie alarmów przypominających o konieczności aktywności fizycznej;
 • Bluetooth 5.0;
 • możliwość wyświetlania danych osoby dzwoniącej oraz odrzucania niechcianych połączeń;
 • timer, budzik oraz stoper;
 • korzystanie z aplikacji Mi Fit, która pozwala na opracowywanie codziennych celów oraz korzystanie z programów fitness.
 • kontrolowanie inteligentnych domowych urządzeń marki Xiaomi;
 • tryb „Nie przeszkadzać” działający nawet bez telefonu komórkowego;

Wytrzymałość nie tylko na lądzie

MiBand 4 jest wodoodporna, co sprawia, że można zanurzać ją, jak deklaruje producent, nawet do 50 metrów (5ATM). Oprócz zabierania ją na serie ćwiczeń, spacery, bieganie, spokojnie da się zatem w niej wziąć prysznic, wykąpać, a nawet popływać.

Wersja europejska a chińska

Trafiający do chińskich użytkowników smartband różni się niewiele od tego przeznaczonego dla Europejczyków. Przede wszystkim jednak w Europie na próżno szukać funkcji NFC, która byłaby tutaj zupełnie nieprzydatna – chiński producent nie byłby bowiem w stanie dopasować opaski do istniejących w krajach europejskich systemów płatniczych. Niedostępne jest również korzystanie z XiaoAI – asystenta głosowego – ponieważ komendy mówić można jedynie w języku chińskim.Poza tymi dwoma szczegółami jednak opaska nadal jest wielofunkcyjna i doskonale spełnia swą rolę.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak zarabiać przez Internet

Jak wybrać odpowiedni hosting dla strony WWW