w

Opaska Xiaomi Miband 4

Chiński producent Xiaomi podbił jak dotąd serca sporego grona klientów poprzez serię inteligentnych opasek Mi Band. Nie dziwi więc, że dość szybko opracował on i wypuścił na rynek kolejny produkt – Mi Band 4, który od daty swej premiery zaczyna zyskiwać na popularności. Czym charakteryzuje się ten gadżet?

Dopasowanie do ręki

Wiele osób zastanawia się przed zakupem smartbanda, czy będzie później regularnie z niego korzystać – może się przecież okazać, że podczas ćwiczeń czy intensywniejszych spacerów nie będzie się trzymał tak dobrze, jak powinien. W przypadku Mi Band 4 do stworzenia paska wykorzystano termoplastyczny materiał elastomerowy, który zapewnia wygodę noszenia i doskonale przylega do nadgarstka nawet po długim czasie użytkowania, nie uciskając przy tym. Nawet podczas intensywnego wysiłku nie zachodzi obawa, że coś się poluzuje.

Wygodny ekran

Zachwyca użytkowników prawie 40% większy w stosunku do poprzednika kolorowy dotykowy ekran, który został stworzony w technologii AMOLED. Charakteryzuje go rozdzielczość 240 x 120 pikseli, wysoka jasność 450 nitów (może być regulowana) orazwysokie zagęszczenie pikseli wynoszące 282 PPI. Na ekranie wyświetla się m.in. godzina, liczba kroków czy powiadomienia, a korzystanie z niego jest dużo płynniejsze i bardziej uproszczone. O jego bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, gdyż zabezpieczony został poprzez dodanie szkła hartowanego 2,5D ze specjalną powłoką antyodciskową.

Przejrzystość i funkcjonalność

Do codziennego korzystania z opaski zachęca jej praktyczność. Ładuje się ją w około dwie godziny, a wytrzymuje nawet do 20 dni dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 135 mAh. By uprzyjemnić użytkowanie i spersonalizować gadżet zainstalowano ponad 70 motywów. 

Smartband posiada takie funkcje jak:

 • monitorowanie jakości snu – poprzez rejestrowanie danych na temat jego jakości i głębokości;
 • wyświetlanie bieżących pomiarów (tętno, praca serca), przez co dostosowanie odpowiedniego wysiłku i dobranie ćwiczeń staje się prostsze;
 • powiadamianie o przychodzących połączeniach, a także wydarzeniach zapisanych w kalendarzu;
 • sześć różnych trybów treningu – ćwiczenie, bieżnia, bieganie na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, pływanie oraz spacery;
 • swobodne sterowanie muzyką, a także odblokowywanie telefonu;- licznik kroków, przebytego dystansu oraz spalonych kalorii;
 • ustawianie alarmów przypominających o konieczności aktywności fizycznej;
 • Bluetooth 5.0;
 • możliwość wyświetlania danych osoby dzwoniącej oraz odrzucania niechcianych połączeń;
 • timer, budzik oraz stoper;
 • korzystanie z aplikacji Mi Fit, która pozwala na opracowywanie codziennych celów oraz korzystanie z programów fitness.
 • kontrolowanie inteligentnych domowych urządzeń marki Xiaomi;
 • tryb „Nie przeszkadzać” działający nawet bez telefonu komórkowego;

Wytrzymałość nie tylko na lądzie

MiBand 4 jest wodoodporna, co sprawia, że można zanurzać ją, jak deklaruje producent, nawet do 50 metrów (5ATM). Oprócz zabierania ją na serie ćwiczeń, spacery, bieganie, spokojnie da się zatem w niej wziąć prysznic, wykąpać, a nawet popływać.

Wersja europejska a chińska

Trafiający do chińskich użytkowników smartband różni się niewiele od tego przeznaczonego dla Europejczyków. Przede wszystkim jednak w Europie na próżno szukać funkcji NFC, która byłaby tutaj zupełnie nieprzydatna – chiński producent nie byłby bowiem w stanie dopasować opaski do istniejących w krajach europejskich systemów płatniczych. Niedostępne jest również korzystanie z XiaoAI – asystenta głosowego – ponieważ komendy mówić można jedynie w języku chińskim.Poza tymi dwoma szczegółami jednak opaska nadal jest wielofunkcyjna i doskonale spełnia swą rolę.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak zarabiać przez Internet

Jak wybrać odpowiedni hosting dla strony WWW