w ,

Nauka przez zabawę – dlaczego jest tak ważna?

Edukacja przez zabawę

Czy nauka w szkole kojarzy Wam się z zabawą? Nie mogliście się doczekać poniedziałku, czy raczej z utęsknieniem wyczekiwaliście weekendu? Raczej to drugie, niestety.

To dlatego że nauka w szkole pozostawia wiele do życzenia: uczymy się wielu niepotrzebnych rzeczy (kto pamięta proces mejozy i mitozy, ręka w górę), wysłuchujemy nudnych monologów nauczyciela, przepisujemy regułki z podręczników i wkuwamy je na pamięć, uczymy się znanym systemem 3xz (zakuć, zdać, zapomnieć), mamy do czynienia z teorią, a nie praktyką…sounds like fun, prawda?

W szkole zazwyczaj siedzimy za karę, a nie z przyjemnością.

Ucząc się przez zabawę nabywamy wiedzę trochę nieświadomie, jakby przy okazji. Takie podejście świetnie sprawdza się u małych dzieci, dla których jest najbardziej naturalne. Wkuwanie na pamięć, nudne regułki i zasady są męczące, nie potrafią zainteresować. Najlepiej uczyć się przez ciekawe doświadczenia.

W tym artykule chcielibyśmy poruszyć kwestię nauki języka angielskiego u dzieci przez zabawę.

Jeśli nauka sprawia przyjemność, dziecko będzie chciało się uczyć. Dzięki zaangażowaniu i dobrej zabawie uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach i szybciej nabywają wiedzę.

W momencie, gdy skupiamy się tylko na osiągnięciach i dobrych stopniach, nie dopuszczamy do głosu swobody, humoru i uśmiechu – uczymy się w stresie i z poczucia przykrego obowiązku.

W internetowej szkole języka angielskiego dla dzieci stawiamy na zabawę. Nasza klasa interaktywna została stworzona specjalnie dla dzieci – można w niej oglądać bajki, słuchać piosenek, kolorować, zaznaczać, grać w gry, zgadywać, łączyć słówka. Ćwiczenia są różnorodne i interaktywne, materiały kolorowe, a nauczyciele korzystają z dodatkowych pomocy podczas zajęć – czasami zakładają na siebie coś śmiesznego, często mają ze sobą fajną maskotkę. Jeżeli chcielibyście zobaczyć jak wyglądają takie zajęcia, możecie zapisać się na bezpłatną lekcję próbną klikając w nazwę szkoły.

Chodzi o to, żeby zainteresować dziecko nauką i wciągnąć je w ten proces. Jeśli zainteresujemy malucha tematem lekcji, chętnie weźmie w niej udział i szybciej przyswoi materiał. Będzie chciał uczyć się dalej.

Naukę przez zabawę znamy z przedszkola, takie podejście wprowadziło również wiele prywatnych szkół językowych i byłoby świetnie, gdyby ten system funkcjonował także w naszych szkołach państwowych. Dzieci nie musiałyby się stresować wynikami, nie skupiałyby się tylko na dążeniu do jak najlepszej oceny i byłyby zaangażowane w pracę i relacje z rówieśnikami. Nie musiałyby brać udziału w stresującej rywalizacji, a raczej miłej współpracy. Dzięki zabawie o wiele łatwiej przychodzi nam przyswajanie wiedzy.

Pokażemy to na przykładzie – można kazać dzieciom nauczyć się na pamięć słówek związanych z częściami ciała, a można też puścić im piosenkę, w której sympatyczna małpka pokazuje, którą część należy dotknąć w danym momencie i poprosić, żeby powtarzały. To jedno z ćwiczeń w szkole All Right.

Innym dobrym przykładem będzie piosenka: head, shoulders, knees and toes. Dzieci śpiewają, dotykają wymienianych części ciała i w ten sposób uczą się bawiąc.

Zastanówcie się, które podejście jest lepsze.

Źródła: https://www.veritasacademy.com/headmasters-blog/why-your-childs-learning-experience-should-be-fun…and-how-to-make-it-so

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kawka, niezwykle mądry ptak!!!

2 minuty dla pięknej twarzy