w

Kuchnie na wymiar . Ile kosztują? O czym warto pamiętać?

Kuchnie na wymiar czy gotowy zestaw mebli ze sklepu? Jeżeli właśnie aranżujesz wymarzoną kuchnię, to pytanie pytanie w końcu się pojawi w twojej głowie. Sprawdźmy zatem, czy warto wybrać meble na wymiar?

Kiedy urządzamy kuchnie przyjdzie nam rozwiązać wiele wnętrzarskich dylematów a główny spośród najistotniejszych jest wybór – kuchnia na  wymiar  czy gotowy  komplet  mebli? Jeśli  kierujesz się ku temu pierwszemu rozwiązaniu, warto dowiedzieć ile trzeba wydać na kuchnie na wymiar? O czym pamiętajmy podczas projektowania zabudowy? I wreszcie, które zalety oraz wady takiego rozwiązania są ważne.

Kuchnie na wymiar – czy na pewno warto?

Meble kuchenne zrobione na indywidualne zamówienie to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Czym kuchnie na zamówienie na to sobie zasłużyły?

Zalety kuchni na zamówienie

 • Możliwość perfekcyjnego dostosowania zabudowy do pomieszczenia– kuchnia jest tworzona na miarę wnętrza w twoim domu. Najpierw projektant dopasowuje zabudowę do warunków istniejących w  mieszkaniu, a potem fachowcy przygotowują  meble oraz wszelkie części składowe konstrukcji dopasowane  są do wymiarów wnętrza. W przypadku gdy budowlańcy nie zachowali należytych krzywizn czy kątów prostych – wówczas zamawiając kuchnie na wymiar niedociągnięcia tego rodzaju można szybko obejść. Kuchnie na wymiar są  również doskonałą opcją, jeśli pomieszczenie posiada niestandardowy kształt lub znajdują się w nim nietypowe elementy architektoniczne, jak wykusze, rury co, ścianki i skosy kolankowe.
 • Efektywniejsze zagospodarowanie  przestrzeni –w wypadku mebli na wymiar możesz idealnie dopasować ich umieszczenie, kształt, wielkość czy głębokość do własnych wymogów  i  warunków występujących we wnętrzu. Dzięki temu całkowicie wykorzystasz powierzchnię, którą dysponujesz w swojej kuchni.
 • Dowolność kreowania projektu przestrzeni – w przeciwieństwie do modułowych kompletów  mebli, jakie można znaleźć w sklepach i salonach meblowych, możesz w całości  dostosować wygląd zabudowy do własnych wymagań. W synchronizacji z własnym poczuciem estetyki dobierzesz każdy detal konstrukcji: blaty, fronty oraz ich zdobienia, kształt szafek, kolor itd. Co ważne, w niniejszym przykładzie możesz w całości dostosować kuchnię do własnych wymagań. Przykładowo: standardowo blaty kuchenne ma wysokość  około 90 cm.  Jeżeli natomiast domownicy  są szczególnie wysocy blaty na takiej wysokości mogą okazać się niepraktyczne w użyciu. W gotowych zestawach nie  ma możliwości  zmiany  tego standardu.

Wady kuchni na wymiar

Niestety, nie jest też rozwiązaniem idealnym i współczesne kuchnie na  wymiar posiadają trochę słabszych stron.

 • Zamówienie najczęściej to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych -jeśli planujesz  naprawdę duże  pomieszczenie. Kuchnia modułowa osiągalna   w salonie czy sklepie potrafi być nawet kilkukrotnie tańsza.
 • Współdziałanie z architektem wnętrz– jeśli kuchnia na wymiar ma się udać w 100%,  potrzebna  jest pomocz projektanta, który doradzi i wesprze efektywne zagospodarować przestrzeń. W końcowym  rozrachunku, usługi projektanta bez wątpienia należy dodać na atut,  natomiast w ostatnim zestawieniu element ten znalazł się wśród minusów kuchni na zamówienie, ponieważ usługi specjalisty znacznie zwiększają  koszty wykonania kuchni.
 • Długi termin oczekiwania –  jeżeli wybierzesz meble kuchenne na wymiar  to od momentu podpisania umowy do montażu w twojej kuchni, może upłynąć  nawet kilka miesięcy. Wynika to zwłaszcza  z pozytywną oceną pośród klientów, a właśnie takich wykonawców będziesz szukać.

Ile kosztuje kuchnia na pod indywidualne zamówienie.

 • Projekt–  gdy już masz, najlepiej, aby projekt i wykonanie kuchni na zamówienie nadzorował specjalista. Gratyfikacja architekta wnętrz jest  rozliczane za metr bieżący przygotowanej wizualizacji i kształtuje się na poziomie 100 -150 zł w zależności od miejsca zamieszkania. Jeśli pomieszczenie które ma zostać zaprojektowane jest naprawdę duże. To usługa projektowania może kosztować nawet kilka tysięcy zł.
 • Cena mebli pod zamówienie – posiłkując się kalkulatorami budowlanymi dostępnymi na internecie kwota jaka trzeba przeznaczyć na wykonania mebli kuchennych na  wymiar z płyty MDF to wydatek od 900do nawet 2100 zł za metr bieżący. Cena ta może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz  zdecydujesz się wykonać meble z drewna,  więc  w takim  wypadku  metr bieżący zabudowy może kosztować nawet 2800zł. Porównując, gotowy  zestaw szafek kuchennych można  nabyć w markecie już nawet za 1200 zł.

Kuchnie na wymiar  – o czym nie należy zapominać?

 • Sprawdzony wykonawca– to  główny element całej układanki. Jeżeli| chcesz, by twoja nowoczesna kuchnia na wymiar wyglądała świetnie i działanie zawodnie przez wiele lat, wybierz stolarza z pozytywnymi opiniami. Dobrze jest przejrzeć portfolio  wykonawcy i jeżeli to jest  możliwe, skonsultować się z byłymi  klientami firmy.
 • Wybór materiałów oraz podzespołów – jeśli zdecydujesz się  na kuchnię na  wymiar , możesz dobrać  nie tylko sposób wykończenia zabudowy, ale również materiał z którego zostanie zbudowana.  Najtańsze a przez to najmniej trwałe to meble wykonane z laminatu. Droższym  i bez wątpienia trwalszym materiałem są ich odpowiedniki z płyty MDF i polakierowane. Warto rozważyć też aluminiowe profile, które zabezpieczają newralgiczne punkty konstrukcji  i  powodują, że całość jest dużo trwalsza.
 • Przystosowanie pomieszczenia –  jeśli  twoja wyśniona kuchnia zostanie już zaprojektowana, pamiętaj, że niezbędne może się okazać przystosowanie wnętrza do warunków zabudowy oraz rozlokowania poszczególnych urządzeń AGD. Sprawdź w miejscach, gdzie będzie stała  kuchenka, lodówka, zmywarka, i piekarnik są doprowadzone odpowiednie instalacje i nie są rozmieszczone bezpośrednio za sprzętami. Trzeba zwrócić uwagę podczas rozmieszczania płytek na ścianach w kuchni. Warto skonsultować wysokość położenia płytek ze stolarzem, wtedy możemy też się określić czy blat będzie dochodził pod płytki lub pod nie. Nie warto też kłaść pasa pytek za zabudowaną lodówką lub piekarnikiem w słupku gdyż spowoduje to powstanie za meblami nieestetycznych szczelin których stolarz nie będzie w stanie estetycznie obrobić.  Najlepiej na finalny pomiar pomieszczenia zawsze umawiać się gdy pomieszczenie już jest wykończone. Firmy remontowe mogą podczas wykańczania być zmuszone do podrównania ścian lub podług więc zawsze wymiary kuchni mogą się podczas remontu zmienić a meble wtedy nie będą pasować.
 • Wybór urządzeń AGD  do zabudowy –warto w  momencie pomiarów i projektowaniu kuchni dobrać sprzęt AGD. Piekarnik, mikrofalówka, zmywarka  i lodówka muszą jak ulał pasować do szafek, w których będą obudowane. Wskazane jest aby dać wykonawcy listę wybranych modeli, Dzięki temu fachowcy będą mogli dopasować szafki do sprzętów co do milimetra. Wówczas unikniemy ryzyka, że  pojedyncze  elementy układanki nie będą do siebie pasować.

Kuchnia na wymiar to dobry pomysł na urządzenie wnętrza  na miarę. Gdy planujesz, aby pomieszczenie idealnie pasowało twoim potrzebom oraz posiadasz określoną wizję tego, jak kuchnia ma wyglądać, zamówienie kuchni na  wymiar  jest najlepszym  wyjściem .Pozwoli to na doskonałe  wykorzystasz dostępną powierzchnię. Musisz jednak pamiętać że aranżacja pod twoje wymagania będzie sporo kosztować. Jednak zabudowa kuchni t wydatek na wiele lat więc zapewne się opłaca.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez lotsendom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polskie pojazdy typu segway – VELEX OFF-ROAD

Krzyk toksycznego serca