w

Kuchnie na wymiar czy modułowe? Jakie szafki do kuchni wybrać?

Podczas wykańczania domu jedną  z podstawowych rzeczy jest zaaranżowanie zabudowy meblowej mebli. Wszystkie pomieszczenia różnią się pomiędzy sobą zarówno kształtem i przeznaczeniem, Dlatego warto przed zakupem mebli samemu się zapoznać z dostępnymi rozwiązaniami zabudowy szafek, rodzajami podzespołów, frontów musimy poznać producentów mebli ich ofertę lub postawić na meble na wymiar.

Co wybrać?

Najbardziej skomplikowanym pomieszczeniem do urządzenia jest bez wątpienia kuchnia. To przestrzeń w mieszkaniu najczęściej odwiedzana przez domowników. To  tutaj  przyrządza się się posiłki oraz codziennie się je spożywa. Takie pomieszczenie powinno być przede  wszystkim praktyczne , po drugie – ładne, po trzecie – funkcjonalnie zaprojektowane. Dobór  mebli kuchennych to nie łatwa sprawa. O dużo praktyczniejszym wyborem jest  wykonywanie zabudowy  pomieszczenia kuchennego meblami na  wymiar . Pomimo wszystko warto  poznać zalety oraz minusy  obu rozwiązań. Główną zaletą gotowych mebli do kuchni jest ich szybka dostępność. Tak zwane meble modułowe składają się ze standardowych szafek i frontów a co za tym idzie doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach gdzie nie mamy ograniczeń przestrzeni i nie musimy walczyć o każdy centymetr przestrzeni.

W przypadku gotowych zestawów mebli możemy znaleźć zestawy do samodzielnego montażu. Jednak w tym przypadku musimy mieć przynajmniej podstawowe zdolności narzędzia potrzebna do takiego montażu. Musimy umieć się posługiwać wkrętarką, zagłębiarką, wyrzynarką. Musimy wiedzieć jak wyciąć blat pod zlew i indukcję.

Gotowe meble mają jedną główną wadę- ich wybór jest w znacznym stopniu ograniczony. Kuchnia swoim kształtem musi zostać dopasowana do oferty producenta. W wypadku wyboru gotowych mebli nie ma możliwości wyboru poszczególnych rozmiarów szafek i doboru materiałów do indywidualnych potrzeb.

Cechy mebli kuchennych tworzonych  na wymiar.

Meble do kuchni robione na indywidualne zamówienie sprawdzają się doskonale w małych kuchniach gdzie trzeba w małej przestrzeni zmieścić wiele sprzętów i szafek. Poza tym trzeba się dostosować do skosów, kominów odpływów i klimatyzacji. Meble kuchenne na wymiar możemy również zamontować na poddaszu gdzie kuchnia jest zbudowana pod skosami W takim miejscu nie sprawdzą się żadne meble modułowe. Jeżeli zdecydujemy się na meble wykonane na wymiar mamy możliwość doboru każdego ich elementu. Możemy dobrać producentów podzespołów i kształt całej kuchni według indywidualnych preferencji. Taką kuchnie możemy dopasować nawet do indywidualny cech użytkowników. Najlepszym przykładem może być tu wysokość umieszczenia blatu, który dla osób wyższych powinien być umieszczony wyżej niż standardowe 86cm.

Dzięki rozwiązaniom możliwym do realizacji przy zamówieniach kuchni na wymiar można uzyskać efekt naprawdę  ładnej  i  wyjątkowej  kuchni. Meble kuchenne na osobiste zamówienie to  dodatkowo pełna  obsługa montażowa zapewniona przez wykonawcy. Odpada więc problem z transportem, wniesieniem, skręcaniem, pomiarem i docięcie  elementów. Generalnie płacimy i  czekamy na efekt końcowy. Wszystko wykonuje wybrana firma.

 Czy stać nas na kuchnie na wymiar ?

Wydaje się nam że jeżeli kupimy meble modułowe w sklepie meblowym to będzie taniej? Niekoniecznie tak jest. W przypadku mebli modułowych jest wiele ukrytych opłat z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę:

  • transport jest płatny- nie wykonamy go zwykłym samochodem, koszt transportu jest uzależniony od odległości od sklepu i waha się od 100-500zł
  • wniesienie mebli domieszkania – proszę sobie wyobrazić wniesienie boku szafki lodówki o wymiarach 0,6×2,50 na np. 6piętro bo do windy się nie mieści. Trzeba mieć na t siłę i doświadczenie aby mebli nie poobijać zanim zostaną zamontowane
  • sam montaż i wycięcie otworów. Koszt montażu mebli ze sklepu najczęściej liczony jest procentowo i wynosi dodatkowe 30% ceny mebli
  •  konieczne przeróbki wynikające z mylnego doboru wymiarów lub uszkodzeń podczas transportu przy meblach modułowych są po stronie klienta.

Biorąc to lepszy pod uwagę to wybór mebli kuchennych na zamówienie jest wyborem praktyczniejszym i obiektywnie tańszym.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez lotsendom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzyk toksycznego serca

Kobietą Być…