w

Koniec kanadyjskiego kanału Teletoon!

Corus Entertainment i Warner Bros. Discovery ogłosiły decyzję o przemianowaniu kanadyjskiej stacji telewizyjnej Teletoon na Cartoon Network. 

Co się dzieje

Co Teletoon, jedna z najpopularniejszych stacji w Kanadzie, zniknie z eteru, a w jej miejsce pojawi się Cartoon Network Canada. Decyzja ta została podjęta przez Corus Entertainment i Warner Bros. Discovery, którzy są właścicielami Teletoon. Zmiana ta obejmie obie kanały Teletoon – anglojęzyczny i francuskojęzyczny. Ważne jest to że istniało już, CN Canada, tego samego dnia co Teletoon zmienia się w CN Canada, stare CN Canada zmienia się w kanał Boomerang, jest to dziwna decyzja gdyż Boomerang jako marka z każdym dniem umiera, zmieniając się międzynarodowo w Cartoonito.

Możliwy powód

Teletoon od dawna był nazywany “budżetowym Cartoon Network” ponieważ emitował głównie seriale z tej stacji a istniejący juz od wielu lat CN Canada, był na autopilocie od ponad 4 lat. W ciągu ostatnich lat stacja Teletoon przestała tworzyć i emitować oryginalne produkcje, co oznaczało spadek popularności. Corus Entertainment i Warner Bros. Discovery zdecydowali się na rebranding Teletoon do Cartoon Network, aby zwiększyć popularność i oglądalność kanału.

Kiedy do tego dojdzie?

Zmiana Teletoon na Cartoon Network Canada zostanie wprowadzona 27 marca 2023 roku. Nie wiadomo co stanie się z usługą “On-Demand” Teletoon+ (nie mylić z francuskim Télétoon+ i polską adaptacją francuskiego kanału, nazywającą się Teletoon+).

Decyzja o zamknięciu Teletoon i przemianowaniu go na Cartoon Network Canada jest smutną wiadomością dla wielu Kanadyjczyków. Teletoon przyniósł wiele interesujących seriali, które zapadną w pamięć, takich jak Totalna Porażka (Total Drama), ale niestety stacja od dawna nie tworzy ani nie emituje oryginalnych produkcji. Decyzja Corus Entertainment i Warner Bros. Discovery jest zrozumiała, ponieważ ich celem jest zwiększenie popularności Cartoon Network w Kanadzie.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez Saniz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak inwestować w złoto?

Jak nauczyć się płynnie mówić po angielsku?