w

Kobietą Być…

Kobietą Być… wyjątkową, spełnioną, niezależną…

Kobietą być… – to zdanie, które dla każdej z nas może znaczyć coś zupełnie innego i każda może interpretować je na swój sposób. Dziś my kobiety wpisujemy się w przeróżne role, często z „językiem na brodzie” chcąc udowodnić sobie i światu swoją moc. Co zatem stanowi o naszej wyjątkowości? Wygląd, cechy charakteru, statut społeczny, pasje, doświadczenia…. Można by tak wymieniać wiele, bo wyjątkowość tkwi w nas samych – Kobietach. Każda jest jedyna w swoim rodzaju, różnica polega tylko na tym, że jedne pokazują światu swój „unikat”, inne zaś skrywają go lub nie zauważają, potrzebując bodźca, aby go z siebie wydobyć.

Jestem córką, siostrą, żoną, matką, etatowcem, gospodynią, kucharką, praczką, sprzątaczką…jestem kobietą. Dzisiejsze czasy wpisują nas w dziesiątki różnych ról, które należy wypełniać dobrze, zmuszają aby być wszechstronną, gotową na zmianę, w ciągłym biegu. Czas płynie nieubłaganie, a z tyłu głowy wciąż słychać „daj z siebie jeszcze więcej…. bądź bardziej….wykaż się mocniej”. Dziś często spełniamy czyjeś życzenia, jesteśmy elementem czyjegoś sukcesu, zapominając o swoich marzeniach, celach, potrzebach, których zaspokajanie jest kluczowe, aby pozostać przy zdrowiu. Bo przecież realizacja moich potrzeb – nie szefa, męża, matki, dziecka – stanowi o poczuciu spełnienia i szczęściu. „Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że Ty jesteś pilotem.” Jako człowiek mam wybór, samo stanowię o sobie, mogę żyć na własnych warunkach, w zgodzie z wewnętrznym „ja”, wg własnych zasad zostawiając z tyłu cudze aspiracje. Szkoda na to czasu, którego jak wiemy nie da się zatrzymać ani cofnąć. Bądź pilotem swojego losu, steruj życiem tak jak chcesz, leć dokąd chcesz, zmień kurs, obierz drogę, która cię zaspokoi, szukaj doświadczaj i działaj. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Echem odbijają się w głowie słowa matki : „żyj pełnią życia, ciesz się dzieciństwem, nie martw się na zapas, dorosłość i tak przyjdzie i zweryfikuje twoje wyobrażenia”. Ile razy się rozczarowałaś? Ile razy zawiodłaś? Ile razy potknęłaś? Dziesiątki czy setki… Nieważne ile, ważne czy wyciągnęłaś z tych doświadczeń wnioski, bo to dzięki nim jesteś, jaka jesteś. Można potykać się wciąż o ten sam kamień, a można wyciągnąć naukę i przy następnej okazji przeskoczyć go. Doświadczenie buduje, wzmacnia, napotkane trudności kształtują, uczą, wyposażają w umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Grunt to się nie poddawać. Mądrość tkwi w ludziach, których spotykamy na co dzień, w zwyczajnych sytuacjach, których doświadczamy każdego dnia. Sztuka to ją zauważyć, wybrać z gąszcza bodźców i informacji, w których toniemy i zatrzymać ją dla siebie, jako element własnej tożsamości. Myślę sobie, że dziś nie trzeba być znanym celebrytą, mistrzem świata czy profesorem, aby być wyjątkowym. Trzeba jedynie wierzyć we własną szczególność, obrać swój cel, poznawać nowych ludzi, którzy pomogą w jego realizacji, być konsekwentnym, zacząć żyć, bo czas leci nieubłaganie.

Projekt „Kobietą Być” skierowany jest do kobiet, które chcą dzielić się swoją wyjątkowością, odkrywać ją i otworzyć się na nowe możliwości, które pozwolą na spełnienie i samorealizację. Jeśli jesteś wciąż poszukująca swojego miejsca, czujesz ze czegoś Ci brakuje, lecisz swoim samolotem wciąż w jednym, tym samych kierunku i chcesz obrać nowy, dodatkowy kurs, albo siedzisz obok pilota wypełniając tylko jego polecenia realizując jego ambicje, może czas pomyśleć o sobie? A może czujesz się spełniona, dowartościowana i chcesz być „motorem napędowym” oraz przykładem dla innych? Cel projektu to zainspirować się, wzajemnie naładować, spełniać się, żyć na własnych warunkach nie bacząc na to, co pomyślą inni. Wyjątkowość i mądrość tkwi w każdej z nas, a kobieca różnorodność ją wypełnia. Życie jest nieprzewidywalne, pełne niespodzianek oraz inspirujących sytuacji i osób. Zawsze warto ich poznawać, uczyć się na cudzych sukcesach, a nie tylko błędach, szukać swojej tożsamości i wyjątkowości, która w nas tkwi. Czasami właśnie przeczytany artykuł czy  poznana osoba, może być początkiem drogi do poznania siebie. Jestem przekonana, że razem można więcej, a nowe przedsięwzięcia inspirują, rodzą marzenia, dają przykład, zaczynają coś nowego i pięknego. Podziel się ze mną swoją wyjątkowością. Chętnie poznam twoją historię. Poznaj szczegóły projektu wypełniając ankietę

https://www.interankiety.pl/f/kanLr82p

Poznaj mnie wirtualnie, obejrzyj krótki filmik https://youtu.be/DysGiHCVAPY

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez Kobietą Być...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuchnie na wymiar czy modułowe? Jakie szafki do kuchni wybrać?

Jaką falownicę do włosów warto kupić?