w ,

Karta podarunkowa na prezent urodzinowy – czy to dobry pomysł?

Karta podarunkowa

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent urodzinowy? A może wręczenie takiego podarunku to nietakt? Okazuje się, że takie karty z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiedni voucher i czym się przy tym kierować. 

Większość z nas uwielbia kupować bliskim prezenty. Urodziny są do tego doskonałą okazją. Jednak wybór odpowiedniego podarunku nie zawsze jest tak prosty, jak mogłoby się nam wydawać. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to mamy dosłownie wszystko na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo obecnie bardzo łatwo jest o wybór czegoś nietrafionego. Aktualnie bowiem przecież każdy z nas ma bardzo ukierunkowane preferencje konsumenckie, nie mówiąc już nawet o indywidualnym guście. A nie ma chyba nic gorszego, niż wręczenie komuś podarunku, który okaże się zupełnie niefortunny. Przecież nikt nie chce, żeby dokładnie wybierany prezent urodzinowy trafił w kąt. Jest jednak sposób na uniknięcie takiej wpadki. Karty podarunkowe to pomysł na prezent, gwarantujący brak rozczarowań.  

Rodzaje kart podarunkowych

Karty podarunkowe cieszą się obecnie sporą popularnością. Z pewnością stanowią one bardzo wygodny pomysł na prezent urodzinowy. Z tego też powodu dawniej wiele osób uważało, że taki podarunek nie jest darem ”od serca”. Jednak w tej kwestii dużo się zmieniło. Nie lubimy dostawać nietrafionych prezentów, dlatego większość z nas deklaruje, że woli otrzymać karty podarunkowe, niż coś, co trafiłoby na dno szafy lub — co gorsza — do śmietnika. Voucher pozwala nam natomiast wybrać sobie dokładnie to, co chcemy. Korzyść jest tu więc zarówno po stronie kupującego, jak i osoby obdarowywanej. 

Karty prezentowe dostępne są w wielu wariantach. Możemy podzielić je na takie, które umożliwiają zrobienie zakupów w danym sklepie za określoną kwotę oraz te upoważniające do skorzystania z usługi, czy wzięcia udziału w wydarzeniu. Te pierwsze oferowane są obecnie przez większość popularnych sklepów stacjonarnych i internetowych, zarówno odzieżowych, jak i spożywczych, drogerii, czy ze sprzętem RTV i AGD. Jeśli chodzi natomiast o drugą opcję, to tu mamy nieskończenie wiele możliwości. Możemy kupić na przykład voucher na masaż, do fryzjera, na przejażdżkę sportowym samochodem, czy na kurs. 

Karta podarunkowa na prezent — dla kogo? 

Karta podarunkowa to przede wszystkim świetny pomysł na prezent urodzinowy dla osoby, której preferencje nie do końca są nam znane. I wcale nie oznacza tu, że musi być to osoba nam daleka — czasem wręcz przeciwnie. Zamiast zgadywać, czego mogłaby potrzebować na przykład nasza mama, tato, przyjaciel, czy kuzyn, możemy dać im voucher, dzięki czemu zrealizują go dokładnie tak, jak będą chcieli. Często zwyczajnie nie wiemy, czego chcą nasi bliscy. Może mama wcale nie potrzebuje robota kuchennego, ale od dawna marzy o ekspresie do kawy, lecz nikomu o tym nie mówi? A dziadek zamiast setnego kubka, chętniej kupiłby sobie zestaw pysznych herbat. Takie przykłady można podawać w nieskończoność. 

Karty podarunkowe sprawdzą się nawet jako prezent dla ukochanej lub ukochanego. W tym przypadku jednak nie zapomnijmy dorzucić do podarunku pięknego bukietu kwiatów lub innego dodatku w romantycznym stylu. 

Jaką kartę podarunkową wybrać?

Prezenty urodzinowe powinny być wybierane w sposób indywidualny. Nie ma jednego sprawdzonego wzoru na podarunek, który sprawdzałby się w każdym przypadku. Dlatego też przy jego wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim preferencjami osoby, dla której szykujemy upominek. Musimy o tym pamiętać i to nawet w przypadku kupna karty podarunkowej. W końcu wybór takich voucherów jest naprawdę bardzo duży, o czym zresztą już wspomnieliśmy. 

Dla osób aktywnych i lubiących nowe wyzwania z pewnością warto wybrać coś związanego z niezapomnianymi przeżyciami. Może być to na przykład lot paralotnią lub voucher na strzelnicę. Ostatnio dużą popularnością cieszą się prezenty skłaniające do samorozwoju, dlatego dobrym pomysłem może być na przykład bon na lekcje tańca, samoobrony, czy ceramiki. Jeśli natomiast solenizant jest miłośnikiem nowinek technologicznych, możemy podarować mu kartę do sklepu online z elektroniką. Pasjonat sportu z pewnością wybierze sobie coś ciekawego w sklepie sportowym, natomiast wielbiciel makijażu chętnie wykorzysta bon podarunkowy do drogerii.  

Gdzie kupić kartę podarunkową?

Wiemy już, czym kierować się przy wyborze vouchera na prezent urodzinowy. Wciąż jednak tajemnicą pozostaje, gdzie właściwie możemy kupić takie karty podarunkowe. Na szczęście obecnie  ich dostępność jest naprawdę spora. Niekiedy można zauważyć je nawet w popularnych dyskontach. Jednak w takich miejscach wybór kart jest mocno ograniczony. Dlatego też dużo lepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług sklepu, który specjalizuje się w takich właśnie upominkach.

Jeśli zależy nam na dużym zróżnicowaniu wśród kart podarunkowych, koniecznie zajrzyjmy na giftmall.pl. Możemy zamówić tam bowiem vouchery do wielu popularnych sklepów o wybranej przez nas wartości. I to wszystko bez wychodzenia z domu. 

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie Testowanie CBD

Wielkie testowanie CBD

Co pasuje do sukienki z geometrycznymi wzorami

Jakie dodatki pasują do sukienek z geometrycznymi wzorami?