w

Jak wybrać firmę do montażu okien

Montaż okien Konin

Czy wybór ekipy monterskiej to prosta sprawa?

Chciałoby się powiedzieć, że nie ma nic łatwiejszego. Wysyłasz kilka zapytań, na które otrzymujesz odpowiedzi w postaci oferty, wybierasz najtańszą i już jutro masz wstawiane okna.

To tak nie działa. Pierwszym krokiem jaki warto jest zrobić to mały research firm na Twoim rodzimym rynku. Warto wybrać firmę, którą poleca rodzina lub znajomi. Może zdarzyć się tak, że niestety na tym etapie Twojego życia nie znasz nikogo, kto w ostatnim czasie zajmował się tematem montażu lub wymiany okien. Nie martw się, żyjemy w czasach, gdzie wszystko można znaleźć w Internecie. Wśród ludzi młodych istnieje przekonanie, że jeśli czegoś nie ma w Internecie to, to coś po prostu nie istnieje.

No to zasiadamy przed komputerem z telefonem w ręku i poszukujemy. Żeby nie dać sobie za bardzo namieszać w głowie najlepiej wybrać max. 3 firmy, do których wyślemy zapytanie o ofertę.

Czym kierować się podczas wyboru firmy?

  • Ocena firmy – samą ilością gwiazdek byśmy się tutaj nie sugerowali- bez konkretnego uzasadnienia raczej nie ma co brać opinii pod uwagę. Warto przeczytać rzetelne opinie osób, które wstawiły chociaż 2 zdania w temacie, żeby móc się czymkolwiek kierować.
  • Profile okienne – zapewne wiesz na jakim profilu chcesz mieć wykonane swoje okna- wybrana firma musi je posiadać w swojej ofercie, a jeżeli nie jesteś nastawiony na konkretną markę wybierz firmę, której dokładnie opiszesz swoje oczekiwania i poprosisz o najlepszą według nich propozycje.
  • Ekipa monterska – jak wiadomo montaż okien to coś, co robią ludzie, jak wszędzie mogą znaleźć jakieś mankamenty, czy błędy będące wynikiem zwykłej pomyłki. Sklep posiadający własną ekipę monterską to podstawa – bierze on odpowiedzialność za montaż i w 100% się pod tym podpisuje.
  • Ekspozycja w salonie – warto zwrócić uwagę na to, co salon może nam pokazać. Łatwiej zaufać sprzedawcy, który może nam pokazać różnice pomiędzy konkretnymi profilami na przykładzie okien ekspozycyjnych, które posiada niż na obrazkach z ulotek producentów. Ekspozycja jest w pewien sposób wyznacznikiem prestiżu, nie każda firma może sobie na nią pozwolić.

Wybraliśmy firmy do których wyślemy zapytanie i co dalej?

Nie zawsze mamy czas na samodzielne pójście do salonu, nic straconego, dla wstępnej wyceny wszelkie informacje dotyczące zapytania można przeważnie przesłać mailem. Wysyłamy ?

Wybór oferty

Otrzymaliśmy oferty od wszystkich firm. Nie sugerujmy się od razu ceną, bo na nią ma wpływ wiele czynników. Prześledźmy dokładnie co proponuje nam firma, bo producenci okien na różnych profilach, nawet tych najlepszych również mają różną jakość wykonania okien.

Jedne z nich odgórnie mają zawyżony pewien standard wykonania, a inne proponują tylko i wyłącznie podstawowe wyposażenie okien. I właśnie w ten sposób okno wykonane na profilu X przez firmę A będzie miało ciapłą ramkę, szybę hartowaną w oknie tarasowym, zaczepy antywyważeniowe, klamki secustic. Okno na profilu X wyprodukowane natomiast przez firmę B będzie posiadało standardową aluminiową ramkę dystansową, zwykłe szyby w każdym oknie, zwykłe klamki.

Na cenę okien wpływa również montaż- można dopytać ile on kosztuje w poszczególnych firmach, co da również pewien obraz na firmę. Wiadomo, że zbyt wygórowana cena odstraszy, ale przy tej najniższej można również się zastanowić, czy podczas montażu nie są wybierane najtańsze i najsłabsze pianki, śruby, kotwy itd.

Poza tymi istotnymi rzeczami istnieje jeszcze kilka aspektów kosmetycznych ?

Zapewne jakieś zaufanie musi wzbudzić u nas sprzedawca, ważna jest kultura osobista, sposób nawiązania kontaktu, uprzejmość.

Czy udało nam się chociaż troszkę pomóc w wyborze dobrej firmy monterskiej? Wydaje się nam, że dość dokładnie, krok po kroku przeanalizowaliśmy istotę wyboru monterów, a instrukcją tą można się posłużyć przy dokonywaniu innych istotnych wyborów firm, z którymi w przyszłości będziemy współpracować.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: Montaż okien Konin

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez budomat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 minuty dla pięknej twarzy

Azja Środkowa

Na tropie ignorowanych zwierząt w Azji Środkowej