w

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Każde dziecko marzy o pięknym pokoju. Obecnie rodzice coraz częściej prześcigają się w pomysłach, jak też urządzić pokój swojego dziecka. Sprawa jest dosyć trudna, ponieważ najmłodsi mają coraz większe wymagania. Jak więc urządzić idealny pokój dla dziecka? Czym należy się kierować, aby był on wykorzystywany jak najdłużej?

Funkcjonalność

Meble powinny rosnąć razem z dzieckiem. Metoda ta znana jest od kilku lat, jednak rodzice nadal często zapominają o opcji kupna łóżka, które można w prosty sposób rozłożyć. Oczywiście, kiedy dziecko będzie już o wiele za duże na dane łóżko, będzie ono mogło pełnić funkcję ozdobnej ławeczki. Wiele firm meblarskich proponuje takie rozwiązanie.

Uniwersalność

Warto postawić na tradycyjną, klasyczną kolorystykę pokoju dziecka. Meble w takim przypadku powinny mieć kolor biały. Takie meble mogą zostać postawione w praktycznie każdy klimacie i kolorze pokoju. W przyszłości takie meble można również niezwykle szybko pomalować lub okleić wybraną okleiną. Białe meble stały się wręcz hitem w dziedzinie obecnego designu.

Prostota

Odpowiadając na pytanie jak urządzić pokój dla dziecka warto mieć na uwadze fakt, że nie warto kupować dużej ilości mebli. To tylko zagraci pokój i sprawi, że dziecko będzie miało mniejszą powierzchnię o nauki i zabawy. W pokoju powinna znajdować się szafa, komoda oraz regał. To pozwoli na rozsądne rozmieszczenie książek oraz zabawek i sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru zbędnych rzeczy, które jedynie kurzą się na półkach. Zabawki mogą być też chowane z wygodnych pojemnikach, które kładziemy pod łóżkiem lub na dnie szafy. Muszą być one jednak w jednym miejscu. W przypadku dyspozycji dużym pokojem, można oczywiście zakupić więcej mebli jednak zazwyczaj rodzice przesadzają z ich ilością.

Jakie klimaty urządzania wnętrz pokochały dzieci?

Jak urządzić pokój dla dziecka czyli… Małego Żeglarza

Dominuje tutaj barwa czerwona oraz granat. Taki pokój łatwo jest stworzyć na bazie białych mebli oraz szarych ścian, które do tej pory znajdowały się w pokoju małego brzdąca. Teraz warto dokonać delikatnych zmian. Warto zakupić atrapę kotwicy oraz pościel w iście marynarskim stylu. Do tego dokupujemy też oczywiście skrzynię skarbów, w której dziecko schowa swoje zabawki.

Jak urządzić pokój dla dziecka czyli… Małej Księżniczki

Ten typ pokoju chyba nigdy nie znudzi się dziewczynkom. Również prosty w przerobieniu z pokoju szarego z białymi meblami. Warto dodać różowe akcenty, pikowany fotel oraz miękki, pluszowy i oczywiście różowy dywan. To sprawi, że pokój zachwyci niejedną dziewczynkę.

Jak urządzić pokój dla dziecka czyli… Małego Alpinisty

Chłopcy coraz częściej interesują się wyglądem i tematyką gór. W tym celu wystarczy zakupić czarne szablony, które imitują góry. Taki motyw umieszczamy na ścianie i do wszystkiego dokupujemy czarny dywan. Szaro-czarny pokój będzie mógł służyć młodemu człowiekowi nieco dłużej niż dziecinne tematyki. W całości świetnie odnajdzie swoje zastosowanie również teepee, w którym chłopcy mogą tworzyć bazę.

Jak urządzić pokój dla dziecka czyli… Małej Stylistki

Dziewczynki ubierają się stroić. Do tego typu pokoju wystarczy dokupić biały manekin oraz duże lustro. Warto też zakupić modną lampę w postaci kryształków. To sprawi, że każda dziewczynka poczuje się jak wyrocznia mody.

Jeśli dalej nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka możesz skorzystać z porad ekspertów. W sieci znajdziesz wiele miejsc i osób, które ten temat znają od podszewki i na pewno podsunął Ci wiele świetnych pomysłów.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Jaka zabawka dla dziecka do 3 roku życia?

5 sposobów na zarabianie w Internecie