w

Jak urządzić mieszkanie

Kupno wymarzonego domu czy mieszkania to tylko namiastka tego co chcemy osiągnąć. Przeważnie wiąże się ono z kredytem lub zapożyczeniem u rodziny i znajomych. Po pierwszej radości na widok gołych ścian, lub bezosobowo umeblowanych pomieszczeń przychodzi czas refleksji nad urządzeniem jego. Gdzie szukać pomocy i jak poradzić sobie z zagospodarowaniem przestrzeni aby była zarówno praktyczna a także przyjemna w naszym odczuciu?

Na ile pomocny jest projektant wnętrz?

Narastająca moda na szybkie kursy dla osób ze średnim wykształceniem sprawiły że przybywa nam specjalistów w wielu dziedzinach, także projektantów wnętrz. Praktycznie posiadając niewygórowaną sumę możemy sami ukończyć kurs w wybranym kierunku i często będzie to wydatek równorzędny podstawowej pomocy designera. Sam projekt opracowany w programie komputerowym pozwoli na wizualizację pomieszczeń bez konkretnego wskazania cen czy producenta. Tego typu usługi wahają się w okolicach 200 zł za pokój/kuchnię/łazienkę. Ogromnym plusem jest możliwość zobaczenia ile przestrzeni mamy do realnej dyspozycji, zestawienia kolorystyczne a nawet poziom oświetlenia.
Jeżeli chcemy mieć informację o kosztach to usługa będzie o wiele droższa, a sam proces dłuższy. Na pomoc w postaci konkretnych wskazań odnośnie umeblowania i dekoracji domu mogą pozwolić sobie nieliczni. Ceny takiej pomocy są wygórowane chociaż odzwierciedlają nakład pracy.

Projektowanie w sklepie

Wartym uwagi rozwiązaniem jest projektowanie dla klientów konkretnego sklepu. Ostatnio coraz więcej sieciówek to oferuje a zainteresowanie jest ogromne i zrozumiałe. Projektanci dysponują bazą mebli i dodatków dostępnych w danych marketach, dzięki czemu są w stanie wskazać konkretne modele i ceny. Natomiast sam projekt po spełnieniu określonych warunków jest darmowy lub za dosłownie symboliczną kwotę. Co więcej, decydując się na konkretną markę mamy wybór towarów jakie oferują, a tym samym większość możliwość dopasowania wnętrza do własnych upodobań. Niestety to samo jest minusem gdy jakoś oraz wybór nie do końca spełniają oczekiwania.

Samodzielne urządzanie

To co dla jednych jest męczące i wydaje się nierealne w osiągnięciu, inni potrafią zrobić bez większego wysiłku. Kto wie, może i Ty masz ten dar, i dopiero własne mieszkanie pozwoli Ci go odkryć. Zanim z przerażeniem zabierzesz się za oglądanie wyposażenia musisz poznać kilka tajników właściwego projektowania. Dokładnie zmierz pomieszczenia, włącznie z odległościami i rozmiarami drzwi, okien, kątów. Warto także przemyśleć potrzeby i spojrzeć przyszłościowo. Nawet kawalerka może być praktyczna przy odpowiednim urządzeniu. Otwórz umysł na nowoczesne rozwiązania. Odpowiedz sobie na wiele pytań, między innymi do czego ma służyć mieszkanie. Inaczej projektuje się pod wynajem, inaczej jeśli mieszkanie ma służyć do noclegu i drobnych posiłków a inaczej jeżeli będziesz tam spędzać większość czasu a może i mieszkać z pupilem.

Przygodę z własnym urządzaniem wnętrz warto zacząć od poczytania wielu praktycznych informacji. Nie zaszkodzi lektura wziętych magazynów wnętrzarskich a także online jak na przykład www.sferion.pl. Kompleksowe wiadomości pozwolą ustalić priorytety które na początku są szalenie ważne, bo o ile kupno łóżka jest niezbędne o tyle wybór “stół, stolik czy biurko” nie musi być oczywisty.

Pozwól sobie na błędy

Pamiętaj że każdy może się pomylić, także projektant z doświadczeniem. Najwięcej dowiesz się o własnych potrzebach mieszkaniowych żyjąc w danym otoczeniu. Jeśli masz za sobą pierwsze mieszkanie, gdzie coś było niezbędne, lub przeciwnie tylko zawadzało weź to pod uwagę. Nie ma znaczenia że moda i upodobania światowe nakazują inaczej. Podejmując decyzję która będzie dużo kosztować postaraj się zweryfikować ją, wypożyczając dany mebel np. od przyjaciół lub kupując coś z drugiej ręki.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez dosadnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrole kominiarskie, co wiedzieć trzeba

Test inteligencji – sposób na sprawdzenie swojego IQ