w

Jak pachnie miłość?

Dzień ślubu to dla wielu kobiet najważniejszy dzień w życiu. Planowanie tego szczególnego wydarzenia rozpoczyna się zwykle na wiele miesięcy przed uroczystością, a jeśli parze młodej zależy na zorganizowaniu przyjęcia weselnego w jednej z bardziej pożądanych lokalizacji,zapisy na dany sezon zamykają się zwykle na dwa lata wprzód. W czasie przygotowań, trzeba pamiętać o wszystkich szczegółach: wyborze dekoracji,cateringu, fotografa, kamerzysty, DJa… Lista rzeczy do zrobienia zdaje się nie mieć końca. Wszystko jest starannie przemyślane i dobrane do charakteru uroczystości. Tego dnia warto też zadbać o wyjątkowy zapach. Czym się kierować wybierając ślubne perfumy?

1. Dopasowane do charakteru

Przed ślubem panny młode poświęcają swojemu wyglądowi szczególnie dużo uwagi: na kilka tygodni przed weselem zaczynają się wizyty u kosmetyczki, manikiurzystki, fryzjera. W dzień uroczystości wszystko musi być idealne: suknia, makijaż, fryzura, dodatki. Ślubny zapach powinien być dopełnieniem tych wysiłków, wisienką na torcie. Jeśli uroczystość będzie wstydu, suknia ślubna jest z delikatnej koronki, a we włosach panna młoda będzie mieć wianek z polnych kwiatów, dobrze sprawdzi się zapach lekki  iświeży, z delikatnymi kwiatowymi nutami. Jeśli wesele odbędzie się w wytwornej sali, a suknia ślubna wykonana jest z cięższego materiału, bardziej intensywny,bogaty zapach pomoże podkreślić bardziej elegancki charakter przyjęcia. Najlepsze perfumy, które można uznać za ‘weselne’, można znaleźć w wielu perfumeriach internetowych, które oferują ogromny wybór ślubnych zapachów.

2. Zapach miłości

W wirze przedślubnych przygotowań, łatwo zapomnieć, o co tak naprawdę chodzi w weselnych uroczystościach – o celebrację miłości dwojga ludzi, którzy decydują się wyznać sobie miłość przed najbliższym i spędzić razem całe życie. W dniu ślubu perfumy panny młodej mogą stać się kodem zrozumiałym tylko dla przyszłych małżonków. Perfumy z pierwszej randki, zapach podarowany na pierwsze wspólne święta… Szczegóły są nieistotne, ważne żeby był to zapach o szczególnym znaczeniu dla młodych, który w tym wyjątkowym dniu przypomni im o gorejącym między nimi uczuciu.

3. Coś pożyczonego

Według starej anglosaskiej tradycji panna młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie cztery rzeczy – coś starego, coś nowego,coś pożyczonego, coś niebieskiego. Coś starego, aby pokazać szacunek dla tradycji i rodziny; coś nowego ma symbolizować wejście na nową drogę życia; coś pożyczonego symbolizuje wsparcie bliskich, a coś niebieskiego ma przypominać o skromności, czystości i małżeńskiej wierności. Chociaż skompletowanie wszystkich 4 elementów nie wydaje się trudne, wyjątkowo kłopotliwa kategoria ‘coś pożyczonego’ może spędzać pannie młodej sen z powiek. Niepotrzebnie! Pożyczona rzecz ma być symbolem tego, że młoda małżonka w każdej trudnej sytuacji może liczyć na wsparcie nowej rodziny. Pięknym gestem może być pożyczenie w dniu ślubu perfum od którejś z kobiet z najbliższego otoczenia panny młodej – matki, teściowej albo siostry.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez mayeran

Zapach końca lata

WooCommerce

Dlaczego WooCommerce?