w

Jak nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

Wiele uczących się języka angielskiego ma problem z mówieniem, dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta dla doświadczonych metodyków i kwalifikowanych trenerów języka angielskiego. Poradzenie sobie z takim problemem dla przeciętnego kowalskiego może okazać się trudnym zadaniem. W tym artykule zdradzę pewne tajniki, które pomogą Ci przełamać tą barierę językową i zaczniesz w końcu mówić.

Brak aktywnych słówek może skutkować milczeniem 

Tak więc, żeby mówić po angielsku trzeba mieć najpierw czym mówić. Ważnym aspektem jest tutaj słownictwo, którego nie można zaniedbać. W codziennych rozmówkach używamy słownictwa związanego z życia codziennego więc jeśli zależy ci na ogólnym angielskim warto położyć na to nacisk. Zauważ, że jeśli zależy ci na rozmowach w pracy czy bardziej fachowych konwersacjach w swojej branży wtedy warto zainwestować w słownictwo biznesowe.

Angielski przez Internet z ComfEnglish
https://unsplash.com/photos/POMpXtcVYHo
Dlaczego słownictwo jest takie ważne? Musisz mieć po prostu co kleić a nie wydobywać z siebie mmm i eee. Nawet jeśli twoja znajomość gramatyki nie jest wystarczająca to poradzisz sobie w wielu sytuacjach znając tylko i wyłącznie słówka. Co więcej, w dzisiejszych czasach z dosyć nowoczesnym podejściem do metodologii nauczania uczymy się gramatyki na przykładach bez żadnych regułek. W takim razie, nie martw się gramatyką ale ucz się słów, tylko nie na sucho! Czytaj, porównuj, zapisuj i twórz przykłady w których nowe słowa występują.

Nie zaniedbuj wymowy angielskiej!

Wymowa jest często przeszkodą i powoduje lęk przed tym jak ktoś nas odbierze. Również fakt, że nie wiemy jak coś wymówić spowalnia naszą płynność. Warto poświęcić trochę czasu nad tym jak działa wymowa w języku angielskim. Tak naprawdę trudno to osiągnąć, gdyż aspekty wymowy są często pomijane w nauczaniu języków obcych. Wiele osób uczy się więc tej umiejętności przez słuchanie piosenek, podcastów i wypowiedzi rodowitych użytkowników języków obcych.

Nie każdy ma przecież tak dobry słuch, nie każdy uczęszcza na zajęcia do szkół muzycznych. Większość osób z którymi osobiście miałem styczność w nauczaniu to tak zwani wzrokowcy, czyli ludzie, którzy zapamiętują więcej poprzez bodźce wizualne. Z tego względu trudniej jest im naśladować wymawiane słowa z nagrań czy filmików na YouTube. Dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się symboli fonetycznych i transkrypcji fonetycznej. W internetowej szkole językowej ComfEnglish istnieje taki kurs e-learningowy, gdzie można szybko i łatwo nauczyć się angielskich symboli fonetycznych, transkrypcji i znacznie poprawić wymowę angielską.

Boisz się mówienia po angielsku? Zacznij z tym walczyć!

Czynniki psychologiczne mają duże znaczenie. Obawiasz się, że popełniasz błędy i wyjdziesz na głupca lub za długo zastanawiasz się jak coś powiedzieć. Zapomnij o tym i mów jak najwięcej i popełniaj błędy, gdyż to jest naturalnym procesem nauki. Oczywiście po pewnym czasie gdy już nabędziesz sporą płynność warto popracować nad tym co może być lepiej. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest wpisywanie w Google i czytanie jak coś lepiej powiedzieć i gdzie popełniłem/am błąd. W erze nowoczesnej technologii wszystko staje się łatwiejsze niż to było kiedyś. Istnieje tak zwana: nauka angielskiego przez internet, gdzie wszystko staje się prostsze. Angielski przez internet to świetne rozwiązanie, żeby przełamać barierę językową, rozgadać się i uczyć się angielskiego bez pośpiechu w odpowiednim dla siebie momencie.

Co zrobić, żeby osiągać większe efekty?

Warto rozważyć naukę angielskiego przez internet z dobrą, małą szkołą językową, która zapewnia komfort małych grup i dobre rozwiązania związane z badaniem poziomu kursantów. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż, jeśli kursanci są na tym samym poziomie proces uczenia się języka jest prawidłowy. Kursanci pomagają sobie nawzajem w trudniejszych zadaniach i postęp jest o wiele szybszy. Również, jest to bardziej naturalne środowisko językowe, gdzie uczymy się od siebie słów, zwrotów i wyrażeń.

Czy jest taka szkoła, która świadczy takie usługi? Angielski przez Internet w ComfEnglish to idealne rozwiązanie na naukę angielskiego online. Szkoła zapewnia kursy grupowe i indywidualne z zapleczem e-learningowym, gdzie można połączyć samodzielną naukę z sesjami na żywo, sam na sam z trenerem. Szkoła, nie tylko wzmacnia fundamenty pod zasoby gramatyczne, które są potrzebne w mowie ale również dba o wymowę uczniów. W dzisiejszych czasach wymowa jest rzadko brana pod uwagę w nauce języka angielskiego jako obcego, dlatego gorąco polecam Angielski przez Internet z ComfEnglish.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez ComfEnglish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniec kanadyjskiego kanału Teletoon!

Serwery dedykowane: po co, dlaczego i jakie są korzyści