w

Dietetyk OnLine – czy warto i gdzie znaleźć

dietetyk

Dietetyk online to doskonałe rozwiązanie dla osób  zabieganych  i tych, którzy na co dzień wiele czasu spędzają w domu np. opiekując się małymi dziećmi. Takie rozwiązanie oferuje wiele stron w sieci, gdzie można zdalnie uzyskać konsultację dietetyczną. Czym jednak należy się kierować podczas wyboru dietetyka działającego przez Internet?

Dietetyk online –  tak czy nie?

Korzystanie z pomocy dietetyka przez Internet jest dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy nie można sobie pozwolić na bezpośrednie spotkania ze specjalistą. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Dietetyk online to opcja skierowana również do młodych mam, które niedawno urodziły i zmagają się z problemem nadprogramowych kilogramów. Często chcą one schudnąć, ale nie mogą odwiedzić specjalisty w jego gabinecie.

Taka zdalna współpraca z dietetykiem przynosi oczekiwanie skutki, ale musi być prowadzona przez profesjonalistów. Czasami niestety można w sieci natknąć się na oszustów, którzy przesyłają mailowo gotowe już diety, które nie maja tak naprawdę nic wspólnego z opracowanym indywidualnie planem żywieniowym, co jest bezwzględnie kluczowe.

Jak wybrać dobrego dietetyka online?

Przede wszystkim na samym początku warto sprawdzić czy dana osoba posiada stosowne wykształcenie i uprawnienia z zakresu dietetyki. Powinien on na wstępie przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem na temat jego trybu życia, sposobu odżywiania się oraz stanu zdrowia. Koniecznym jest także badanie składu ciała, co w przypadku większości diet serwowanych przez Internet jest niestety pomijane, a osoby z nich korzystające nie są świadome tego jak istotny to element. Mając taki komplet danych dopiero wówczas można ustalić dietę dostosowaną do faktycznych potrzeb pacjenta. Dietę, która nie tylko pomoże zrzucić naddatki, ale przede wszystkim ustrzeże przed zmorą zwaną efektem jojo.
Warto przy tym pamiętać, że stworzenie takiej diety nie jest możliwe w ciągu jednego czy dwóch dni. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie ma się do czynienia z osobą, która po prostu znalazła sobie łatwy i przyjemny sposób na zarabianie w Internecie. Dobrze przygotowana, zbilansowana dieta wymaga dokładnej i czasochłonnej analizy opartej na konkretnych danych, a nie tylko na tym czego można się dowiedzieć z wymiany kilku maili.

Dobra dieta jest smaczna, ale jednocześnie lekkostrawna. Dietetyk online i nie tylko musi więc wziąć pod uwagę preferencje smakowe pacjenta, a także zapytać go o ewentualne alergie pokarmowe czy nietolerancje na niektóre produkty. Dieta dobierana jest odpowiednio do stanu zdrowia i stanu organizmu. Czasami konieczna jest dieta oczyszczająca, a innym razem odchudzająca. Możliwości jest sporo.

Coraz częściej dietetyk do swojego jadłospisu dołącza przykładowe przepisy na potrawy czy nawet listę zakupów. To spore ułatwienie dla pacjenta, który w ten sposób może zaoszczędzić sporo czasu. Dietetycy pracujący online udzielają porad mailowo lub poprze Skype. W tym drugim przypadku możliwy jest więc kontakt głosowy i wzrokowy, co wpływa niewątpliwie na pogłębienie kontaktu między lekarzem, a pacjentem. Jednym z godnych polecenia dietetyków online jest Monika, którą znaleźć można pod łatwo zapadającym w pamięć adresie www.smacznie.pl lub na platformie dla dietetyków i ich pacjentów KCALMAR.

To co serwuje swoim Pacjentom to dania smaczne, zdrowe, zbilansowane i dostosowane do każdego indywidualnie. Żeby skorzystać z usług Pani Moniki wystarczy zarejestrować się u niej na stronie, a potem znaleźć w swojej miejscowości miejsce, gdzie można wykonać analizę składu ciała – bez tego ani rusz. Jeśli ktoś jest z Lublina, to ma to szczęście, że pani Monika może odwiedzić go w domu i wykonać takie badanie w połączeniu z pierwszą konsultacją.

Gdzie znaleźć dobrego i godnego zaufania  dietetyka online?

W zasadzie na to pytanie już sobie odpowiedzieliśmy w poprzednim akapicie. Rekomenduję smacznie.pl bo znam jakość i opinie innych, a obecnie coraz więcej poradni dietetycznych oferuje swoje usługi przez Internet.

Można raz udać się do poradni osobiście, a potem współpracę kontynuować już zdalnie. Jeśli takiej możliwości nie ma, warto poszukać w sieci opinii o poszczególnych serwisach czy specjalistach.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

5 sposobów na zarabianie w Internecie

3 kroki do własnej strony internetowej