w

Cellulit

img-6
A young girl in white underwear checking cellulite on her butt , isolated on a white background

Fazy, stopnie i rodzaje cellulitu.

Cellulit – stopnie zaawansowania.

Cellulit znany pod nazwą lipodystrofia, czyli pomarańczowa skórka, to niedoskonałość estetyczna, z którą walka jest dużym wyzwaniem. Na tą przypadłość cierpią głównie kobiety.

Cellulit , to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Wygląda to tak, że komórki tłuszczowe nakładają się na siebie tworząc nieestetyczne nierówności. Zdrowe komórki tłuszczowe mają wielkość ziarenek ryżu i są położone obok siebie tworząc tkankę tłuszczową.

Zmiany pojawiają się głównie gdy do głosu dochodzi czynnik hormonalny. Jest to wiek pokwitania u dziewcząt i wiek przekwitania u kobiet, gdzie objawy związane z występowaniem cellulitu moga się nasilać. Rozróżniamy różne rodzaje jak również różne stopnie występowania cellulitu.

4 stopnie występowania cellulitu pod względem zaawansowania:

1. Cellulit lekki wodny, w kótrym w pozycji stojącej jak również przy ucisku palcami pojawiają się niewielkie nierówności. Doskonałym sposobem na pozbycie się cellulitu wodnego jest drenaż limfatyczny manualny, który usprawnia krążenie krwi i limfy. Dobrze sprawdza sie również masaż bańką chińską.

2. Cellulit średni to w głównej mierze nierównomierni rozłożona tkanka tłuszczowa zauważalna zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej. Do walki z tym rodzajem skórki pomarańczowej stosuje się m.in. mezoterapię igłową, body wrapping, liposukcję ultradźwiękową, masaż bańką chińską i owijanie ciała specjalnymi bandażami.

3. Cellulit ciężki, tłuszczowy to wyczuwalne są grudki w głębszych warstwach grube i oddzielone głębokimi bruzdami. Na skórze, w każdej pozycji widoczne są złogi komórek tłuszczowych. Sposobem na pozbycie się takiego cellulitu oraz ujędrnienie skóry jest intensywny masaż bańką chińską, body wrapping, mezoterapia, fale radiowe RF oraz liposukcja ultradźwiękowa.

4. Cellulit ciężki gdzie nierówności widoczne są  w każdej pozycji i przypominają one wygladem kalafior. Jest to najbardziej zaawansowana i trudna do zredukowania postać cellulitu.  W tym przypadku, oprócz wspomnianych wyżej zabiegów powinno się włączyć dietę niskotłuszczową jak również konieczna jest dodatkowo aktywność fizyczna.

Najlepiej jednak jak najwcześniej zapobiegać powstaniu złogów. Przede wsztskim należy zwracać uwagę na prawidłowe żywienie. Niezależnie od wagi czy budowy ciała skórkę pomarańczową można niekiedy już spotkać u młodszych nastolatek.

Zdrowe odżywianie, brak używek, aktywność ruchowa, picie dużej ilości wody, ograniczenie spożywania fast foodów i dużej ilości słodyczy może w znacznym stopniu zapobiec powstaniu niechcianego problemu. Jeśli jednak cellulit się pojawi należy najwcześniej, jak tylko to jest możliwe, rozpocząć z nim walkę.

Na sam koniec kilka porad jak uporać się z cellulitem w domu. Same zastosowac możemy :

1. Masaż bańka chińską lub np. podczas kąpieli szorstką rękawicą.

2. Prysznic ciepłą i zimną wodą – na zmianę

3. Peeling cukrowy lub z fusów kawy z dodatkiem ulubionego balsamu lub kremu.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Dodaj komentarz

img-35

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

img-49

Test inteligencji – sposób na sprawdzenie swojego IQ

img-50

Kim jestem, skoro nie chcesz mi podać ręki?