w

3 kroki do własnej strony internetowej

Internet stwarza wszystkim nieograniczone możliwości do zaprezentowania siebie, swoich profesjonalnych usług a także wolnej twórczości. By jednak dotrzeć do zakładanej grupy docelowej, trzeba się napracować odpowiednio reklamując siebie i stwarzając dobre warunki do dotarcia przez internautów do tworzonych przez nas treści. Naturalnie najbardziej podstawową rzeczą w tej kwestii będzie stworzenie własnej strony internetowej. Osoby, które uważają to za coś trudnego i wymagającego specjalistycznej wiedzy są w wielkim błędzie. Dzisiaj można z łatwością stworzyć stronę internetową i nie chodzi tutaj o darmowe portale tworzące blogi. Strona może być ładna, zaawansowana i przede wszystkim prosta w obsłudze. Do jej posiadania wystarczą trzy proste kroki.

Po pierwsze: hosting

Pierwsze co nas powinno interesować to hosting. Potrzebujemy miejsca na serwerze, by osadzić naszą stronę i przechowywać na nim publikowane treści. Hosting jest bardzo prostą sprawą. Wystarczy wyszukać aktualne oferty poszczególnych dostawców w internecie by znaleźć coś dla siebie. Warto zastanowić się nad najbardziej ekonomicznymi ofertami, co wcale nie oznacza oferty najtańsze. Zadbajmy o to, by miejsca na serwerze było odpowiednio dużo, ponieważ trzeba się przygotować przecież na ewentualny rozrost naszego portalu.

Domena- bardzo ważna sprawa!

Drugim krokiem jest pozyskanie domeny. Tutaj także będziemy musieli skorzystać z usług firmy specjalizującej się w udostępnianiu domen. Musimy wymyślić nazwę chwytliwą, lecz nie zbyt długą. Kiedy nazwa naszego portalu składa się z kilku członów, warto w domenie zawrzeć jedynie jej skrót. Domena może nawet różnić się od nazwy portalu, jednak dobrze byłoby, gdyby była z nią związana tematycznie. Z drugiej strony warto zadbać, by jej końcówka była profesjonalna. Najlepiej by składała się z jednej części i było nią “.pl” lub “.com” gdyż są one najbardziej popularne i automatycznie wzbudzają u internautów większe zaufanie. Nawet, jeżeli istnieją inne darmowe odpowiedniki, zdecydowanie lepiej jest ewentualnie wydać pieniądze na dobrą domenę.

WordPress- niezbędnik każdego twórcy

Na naszym serwerze musi znaleźć się też WordPress! To narzędzie, dzięki któremu będziemy publikowali szybko i łatwo. WordPress daje możliwości łatwego i bardzo intuicyjnego tworzenia treści, zmieniania wyglądu strony oraz instalowania widgetów. Dzięki WordPressowi będziemy tworzyć najszybciej i najłatwiej bez wiedzy z zakresu informatyki. By dowiedzieć się więcej o tajnikach tworzenia stron internetowych i o szczegółach poszczególnych kroków, należy udać się na bloga https://jak-zrobic-strone.pl. Blog przedstawia wiele użytecznych informacji wraz z tutorialami, filmikami i praktycznymi poradami odnoszącymi się do zakładania strony. Z taką bazą informacji stworzenie własnej strony jest nie tylko proste, ale i przyjemne!

Ponadto możesz skorzystać z wielu kursów budowy stron www. Zobacz artykuł: Kurs tworzenia stron www nr 1

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

dietetyk

Dietetyk OnLine – czy warto i gdzie znaleźć

sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowy, stawiając na efektywność?